Postrzeganie windykacji zmienia się na lepsze

windykacja

73% Polaków, którzy mieli dotychczas kontakt z firmą windykacyjną przyznają, że był on zdecydowanie dobry, dobry lub neutralny. To pokazuje, że w dzisiejszych podstawą profesjonalnej windykacji jest dialog i obustronne negocjacje.

Choć windykacja często jest postrzegana, zwłaszcza przez dłużników, w negatywnym świetle, to trzeba zwrócić uwagę na jej pozytywny wpływ dla finansów wielu przedsiębiorców i nie tylko. Bo jak inaczej zadbać o płynność finansową, niż poprzez motywowanie do płatności?

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych zapytała Polaków m.in. o ich dotychczasowe doświadczenia związane z windykacją i firmami, które reprezentują ten sektor gospodarki. Spośród 48,7 proc. respondentów, którzy mieli kontakt z firmą windykacyjną ponad 5 proc. oceniło go zdecydowanie dobrze, 21,5 proc. raczej dobrze, a 45,8 proc. neutralnie. To dowodzi, że dłużnicy, mimo wstydliwego faktu posiadania zadłużenia, coraz bardziej rozumieją mechanizmy rządzące współczesną gospodarką i konieczność terminowych płatności.

Więcej przeczytasz na: http://biznestuba.pl/featured/postrzeganie-windykacji-zmienia-sie-2/

Śmierć w trakcie seksu w delegacji służbowej daje prawo do odszkodowania