Kiedy będzie można chodzić bez maseczek na zewnątrz?

Kiedy będzie można chodzić bez maseczek na zewnątrz

Kiedy będzie można chodzić bez maseczek na zewnątrz? Minister zdrowia Adam Niedzielski został o to zapytany na Twitterze i podał prawdopodobny termin.

Od 10 października w całej Polsce obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wcześniej dotyczyło to wyłącznie pomieszczeń zamkniętych, tj. sklepów, lokali, urzędów etc. Z czasem zapis został zmodyfikowany, m.in. zniesiono możliwość noszenia przyłbic, a także rozszerzono obowiązek, obejmując nim otwartą przestrzeń.

Kiedy będzie można chodzić bez maseczek na zewnątrz? Ostatnie badania publikowane w mediach sugerują, że ryzyko zarażenia się koronawirusem na świeżym powietrzu jest bardzo niewielkie. W związku z tym, jedna z internautek zapytała o to ministra zdrowia na Twitterze. Adam Niedzielski odpowiedział, że prawdopodobnie latem faktycznie obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu zostanie zniesiony. Uzależnione będzie to jednak od liczby zakażeń. Ponadto rządzący zapowiedzieli odmrożenie poszczególnych branż, które powinno nastąpić w najbliższych tygodniach.

Kiedy będzie można chodzić bez maseczek na zewnątrz? warto pamiętać, że prof. Horban, doradca premiera, w grudniu zasugerował, że bez maseczek będziemy mogli chodzić po wszczepieniu wszystkich seniorów powyżej 60. roku życia. Dużą dyskusję wywołała również ostatnio wypowiedź prof. Parczewskiego (również członka Rady Medycznej przy premierze), który stwierdził, że noszenie maseczek na otwartej przestrzeni jest bez sensu. Powołał się na badanie, wg którego na zewnątrz ma nie dochodzić do istotnej liczby zakażeń.

Kiedy będzie można chodzić bez maseczek na zewnątrz? Trudno wskazać konkretny termin, ale wydaje się, że jest to kwestia najbliższych tygodni.

Na czym polega windykacja należności? >>>

Prawo nieruchomości Warszawa >>>