Zmiany w odszkodowaniach za rozbite auto możliwe jeszcze w tym roku

odszkodowanie

Uwaga kierowcy! Nowy projekt ustawy o kancelariach odszkodowawczych może wykluczyć bezgotówkową likwidację szkód komunikacyjnych.

Osoby, które miały nieszczęście uczestniczyć w wypadku lub kolizji, rozliczenie z ubezpieczycielem mogą scedować obecnie na warsztat samochodowy. To on „dogaduje” się z wystawcą polisy OC. Takie rozwiązanie jest wygodne – poszkodowany nie musi angażować własnych pieniędzy, czasu, wykłócać się z firmą ubezpieczeniową.

Dotyczy on świadczenia usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Znajduje się w nim zapis zakazujący przenoszenia wierzytelności na doradcę lub osobę trzecią. Do tej pory rozliczenie z ubezpieczycielem można było scedować na warsztat samochodowy, który „dogadywał” się z wystawcą polisy OC. Wkrótce takie rozwiązanie może stać się niemożliwe.

Taki zapis może nakazywać klientom zapłaty za naprawę z góry lub konieczność walki z ubezpieczycielem o wysokość wypłaty. Polska Izba Ubezpieczeń zapewnia jednak, że nadal będzie można naprawiać samochody oddając je do warsztatu i pozostawiając mu rozliczenie.

Czekamy na rozwój sytuacji.

Medyczna marihuana znika z aptek w okamgnieniu