Zmiany na Allegro. Wzrost prowizji i nowe zasady

Allegro szykuje zmiany, które dotkną zarówno sprzedających, jak i kupujących. Serwis m.in. podniesie wysokość prowizji na podstawowe produkty.

Po pierwsze, od marca Allegro wprowadzi nowe zasady zwrotu prowizji w przypadkach, kiedy ostatecznie nie doszło do transakcji. Obecnie jest ona zwracana po zweryfikowaniu wersji sprzedawcy u kupującego. Od marca Allegro będzie zwracać prowizję na podstawie dostępnych danych, np. trackingu przesyłki. Mało tego, zmienia się sposób, w jaki określana jest jej wysokość. Od 2 kwietnia wysokość prowizji będzie wyliczana na podstawie kwoty będącej sumą ceny produktu oraz kosztu jego dostawy. Wyjątek stanowić będą oferty z dostawą Allegro Smart.

Jeszcze w tym miesiącu mają wejść w życie wyższe opłaty prowizyjne. Głównie dotyczyć one będą sprzedaży obuwia:

– w przypadku obuwia sportowego zmieni wysokość prowizji od sprzedaży z 10 proc. na 12 proc. (dla przedmiotów, których wartość wynosi do 100 zł)

na 12 zł plus 6 proc. od nadwyżki ponad 100 zł (dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy).

– w przypadku butów dla dzieci wysokość prowizji od sprzedaży wzrośnie z 10 proc. na 11 proc.

Podwyższone zostanie też prowizje za sprzedaż obuwia w innych działach.

Kolejna ważna zmiana dotyczy sposobu kwalifikacji do programu Super Sprzedawca. W drugiej połowie 2020 r. serwis zacznie uwzględniać poziom jakości sprzedaży, której parametry są widoczne na koncie sprzedającego.

– Wprowadzamy tę zmianę, aby usługi związane z jakością sprzedaży były połączone w jednym, wspólnym miejscu – w ramach panelu Jakość mojej sprzedaży. W ten sposób na kwalifikację do programu będą wpływać jednolite, zrozumiałe kryteria, uwzględniające pełne spektrum jakości sprzedaży. Dzięki temu sprzedający z wysokim poziomem jakości łatwiej zdobędą lub utrzymają status Super Sprzedawcy – uzasadnia Allegro.

Więcej nt. zmian w Allegro znajdziecie TUTAJ.

A w TYM miejscu przeczytacie inne, przydatne aktualności.

Zmiany dla pracowników i pracodawców w 2020 r. Dotkną wielu z nas