Uber Lex wchodzi w życie. Nawet o połowę drożej za przejazd

uber lex

W czwartek weszła w życie tzw. ustawa Uber Lex. Oznacza to, że przewoźnicy typu Uber czy Bolt, od 1 października 2020 r. muszą posiadać licencję przewóz osób.

Kierowcy, którzy traktowali przewozy jako sposób na dorobienie, będą zmuszeni znaleźć inne zajęcie. Choć zmiany weszły w życie 1 stycznia 2020 roku, to do 30 września trwał tzw. okres przejściowy. Dzięki niemu przewoźnicy mieli więcej czasu na uregulowanie kwestii dot. licencji czy oznakowania pojazdów.

Zgodnie z nowymi przepisami, pasażer będzie mógł skorzystać z usług wyłącznie licencjonowanych kierowców. Od października trzeba spełniać dodatkowe wymagania, takie jak spełniają taksówki. Oznacza to, że Uber i Bolt zapłacą wyższe OC. Ponadto będą musiały przystosować pojazd do licencyjnego przewozu osób: zainstalować taksometr, lampę taksi czy dodatkowe oznaczenia. Oznacza to, że wyceny kursów Ubera czy Bolta będą takie same, jak taksówek.

Reasumując, Uber, Bolt czy FreeNow będą od teraz traktowani na równi z taksówkami. A więc czekają nas droższe przejazdy i dłuższy czas oczekiwania na kierowcę.

Więcej aktualności TUTAJ.

Windykacja Warszawa >>>

Koniec bramek na autostradach. Nowy system opłat