Stare diesle nie wjadą do centrów miast? Ustawa o Strefach Czystego Transportu

strefy czystego transportu

Strefy Czystego Transportu to nowy pomysł Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Ma na celu wyeliminowanie możliwości wjazdu aut niespełniających norm emisji spalin do centrów miast.

Ministerstwo planuje, aby wprowadzić Strefy Czystego Transportu od 1 lipca 2022 r. w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Mogłyby do nich wjeżdżać wyłącznie auta wyposażone w napęd elektryczny, wodorowy lub zasilany gazem ziemnym, zeroemisyjne autobusy. Pozwolenie na wjazd będą miały także auta benzynowe i diesle, które spełniają normy emisji spalin. Pozostałe auta miałyby możliwość wjazdu do strefy wyłącznie za opłatą w wysokości maksymalnie 2,50 PLN za godzinę. Ograniczenia nie dotkną pojazów mieszkańców Stref Czystego Transportu. Przepisy dotyczące emisji spalin będą regularnie zaostrzane, ponieważ ma to zmotywować właścicieli aut do wymiany pojazdów na bardziej ekologiczne

Władze Krakowa mają już za sobą testy związane z wprowadzaniem takich stref, jednak ograniczenie wjazdu starych diesli i aut benzynowych na krakowski Kazimierz przetrwał jednak niespełna rok. Jedną z przyczyn likwidacji strefy były protesty działających w jej obrębie przedsiębiorców.

Więcej aktualności TUTAJ.

Windykacja Warszawa >>>

Kancelaria prawna Warszawa >>>

Jazda bez prawa jazdy możliwa od 5 grudnia. Policja sama sprawdzi dane