Rzeszowski ksiądz skazany za molestowanie dzieci

ksiądz molestowanie

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał księdza Pawła T. na półtora roku więzienia za Rzeszowie za przestępstwa seksualne wobec dzieci, które były pod jego opieką w trakcie rekolekcji. Wyrok jest prawomocny.

Oprócz kary pozbawienia wolności, sąd nałożył na duchownego zakaz wszelkiej działalności związanej z wychowywaniem i edukacją małoletnich oraz opieką nad małoletnimi, a także zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacją małoletnich i opieką nad małoletnimi na okres 15 lat.

Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Sąd Okręgowy uznał, że duchowny dopuścił się trzech zabronionych czynów w krótkim odstępie czasu i wymierzył mu za to jedną karę. Ofiary księdza były w wieku około gimnazjalnym. Dzieci poskarżyły się rodzicom, że duchowny zakrada się w nocy do ich pokojów i dotyka ich miejsc intymnych.

Wobec ks. Pawła T. toczy się jeszcze jeden proces w Sanoku. Duchowny jest w nim oskarżony o molestowanie seksualne młodego mężczyzny. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

PiS walczy o nauczycieli