Hackerzy atakują. Uwaga na podejrzane e-maile od Orange i Play

podejrzany e-mail od orange

Oszuści nie rezygnują z ataków phishingowych. Ostatnio podszywają się pod Orange i Play. Otrzymałeś podejrzanego maila? Miej się na baczności.

Uwaga – możecie stracić wszystkie pieniądze z rachunku bankowego. „Jeśli Twoja sytuacja nie zostanie rozwiązana w ciągu 24 godzin, zamkniemy twoje usługi zgodnie z twoimi przepisami i ogólnymi warunkami” – można przeczytać w wiadomości. Załącznik z „fakturą” zawiera wirusa, który może przejąć kontrolę nad rachunkiem bankowym i pozbawić ofiarę wszystkich środków.

Oszuści stosują dwa rodzaje włamań na konta bankowe. Pierwszy odbywa się poprzez wysłania do ofiary maila o niezapłaconej fakturze, załączając do niego wirusa. Drugi to e-mail, który zawiera przekierowanie do domeny wyłudzającej m.in. numer karty płatniczej, imię i nazwisko oraz numer telefonu.

– Cyberprzestępcy powracają do starych i sprawdzonych schematów ataków – obserwujemy kampanie spamowe podszywające się pod wizerunek Play i Orange zawierające rzekome faktury do opłacenia. Rozsyłany załącznik zawiera makro w pliku pakietu Microsoft Office i pobiera złośliwe oprogramowanie z rodziny DanaBot służące do kradzieży środków z kont bankowych – przeczytamy w komunikacie CERT.

Pamiętajcie o tym, żeby zachować czujność i ostrożność podczas dokonywania płatności w internecie, a także wyświetlania maili i otwierania załączników. Chwila nieuwagi może prowadzić do utraty wszystkich środków z konta bankowego.

Więcej aktualności znajdziesz TUTAJ.

Windykacja Warszawa

Tarcza 3.0. Sejm przyjął ustawę. Znamy szczegóły