Tańsze paliwa na Orlenie. To reakcja na koronawirusa w Polsce

orlen ceny paliw

PKN Orlen maksymalnie obniża ceny paliw. O decyzji koncernu poinformował na Twitterze jego prezes Daniel Obajtek.

Choć zalecenia dotyczą pozostania w domu, wiele osób w kraju, zwłaszcza służby mundurowe czy medyczne, muszą zachować najwyższą mobilność. W związku z tym państwowy koncern paliwowy obniży ceny benzyny 95 i diesla.

– Podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu cen paliw, tak aby Polacy, którzy muszą w tym trudnym czasie przemieszczać się, korzystali z własnych samochodów, zamiast komunikacji zbiorowej. Natomiast zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do pozostania w domu – zaapelował prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

Oprócz tego warto przypomnieć, że PKN Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Pierwsze partie 5-litrowe kosztowały 95 zł, jednak kolejne – litrowe – będą kosztować ok. 15 zł. To kolejny krok, którego celem jest wyhamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od ubiegłego weekendu w naszym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostały międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

Oprócz tego ograniczono funkcjonowanie punktów rozrywki, kin, restauracji, centrów i galerii handlowych. Czynne są sklepy spożywcze i apteki. Zdecydowano także o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Więcej aktualności znajdziesz TUTAJ.

Zamknięto szkoły z powodu koronawirusa. Rodzicom przysługuje zasiłek