Nowe obostrzenia na święta? Stanowisko rządu

nowe obostrzenia na święta

Nowe obostrzenia na święta? Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, nic nie powinno się zmienić. Chyba że sytuacja związana z pandemią pogorszy się.

Rzecznik rządu został zapytany o nowe obostrzenia na święta podczas rozmowy z Polsat News. W odpowiedzi stwierdził, że „na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia. Rządzący zapowiadają realizowanie dotychczasowego planu, czyli w czasie świąt i po nich będą obowiązywać te same obostrzenia, co dotychczas. Chyba że gwałtownie wzrośnie liczba zakażeń – wtedy będzie można spodziewać się nowych obostrzeń.

W listopadzie premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania, wedle którego wprowadzone wówczas obostrzenia mają obowiązywać do 27 grudnia. Na razie rząd wyklucza nowe obostrzenia na święta, ale jednocześnie od 28 grudnia prawdopodobnie Polska zostanie podzielona na trzy strefy obostrzeń, w których ograniczenia będą zależeć od rozwoju pandemii i liczby zakażeń.

Strefa czerwona zostanie wprowadzona, kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z siedmiu dni osiągnie ok. 19 tys., strefa żółta, gdy ta średnia wyniesie ok. 9,4 tys. W ostateczności, jeśli liczba zakażeń będzie wzrastać, rząd może wprowadzić kwarantannę narodową, która oznaczałaby największe restrykcje. Albo nowe obostrzenia na święta.

Więcej aktualności TUTAJ.

Windykacja Warszawa

Kancelaria prawna Warszawa

Dofinansowanie do zakupu mieszkania? Nowy pomysł Ministerstwa Rozwoju