Koronawirus w Polsce. 500 zł mandatu za mycie auta

mandat za mycie auta

Jak dobrze wiecie, od 1 kwietnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Wyjście z domu jest możliwe tylko w przypadku kilku określonych sytuacji, np. wyjścia do pracy czy do sklepu. Nie należy do nich umycie auta w myjni bezdotykowej, o czym przekonali się mieszkańcy Olsztyna.

Kontrole pojazdów, w których znajduje się kilka osób, są aktualnie na porządku dziennym. W związku z nowymi przepisami, podróże są możliwe tylko w określonych przypadkach. Jak informuje „Twój Kurier Olsztyński”, w sobotę 4 kwietnia odbyła się akcja kontrolna na bezdotykowej myjni przy ul. Obiegowej w Olsztynie. Kierowcy myjący swoje auta otrzymali po 500 PLN mandatu.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w przemieszczaniu się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W związku z tym można spodziewać się kolejnych ograniczeń tuż przed świętami wielkanocnymi. Na ten moment, bez obaw o mandat możemy wyjść do pracy, albo jeśli nasze wyjście związane jest z wolontariatem na rzecz walki z COVID-19, oraz w przypadku, kiedy wiąże się z tzw. niezbędnymi sprawami życia codziennego. Co zalicza się do tej ostatniej kategorii? M.in. wyjście do sklepu, do lekarza lub spacer z psem. Oprócz tego można wychodzić na spacery i wszelką aktywność fizyczną, krótką, mającą pomóc naszemu zdrowiu psychicznemu. Mycie samochodu lub wyjście do sklepu po alkohol nie należą do niezbędnych potrzeb życia codziennego.

W przypadku przebywania poza domem, policja może nas zatrzymać i zapytać o cel wyjścia z domu. Za wykroczenie przeciwko przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych możemy zostać ukarani mandatem do 500 zł albo naganą.

Więcej aktualności znajdziesz TUTAJ >>>

Zasiłek dla bezrobotnych. Masowe zwolnienia w firma