Kolejne ofiary koronawirusa. Liczba zakażonych rośnie

koronawirus ofiary

Coraz więcej ofiar koronawirusa i coraz więcej zakażonych. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitary, od 31 grudnia 2019 r. do 7 lutego 2020 r. odnotowano 31 503 tys. potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem 2019-nCoV. Zmarło 638 osób. Jedna ofiara pochodziła z Filipin, pozostałe – z Chin.

Zakażenia koronawirusem wykryto na Tajwanie, w Tajlandii, Australii, Malezji, Singapurze, we Francji, Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Kanadzie, Nepalu, Sri Lance, Kambodży, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Filipinach, w Indiach, Finlandii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii, Belgii i w Szwecji.

Zakażenie koronawirusem objawia się gorączką, kaszlem i dusznościami. Badania RTG wykazują, że koronawirus jest podobny do zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. GIS przypomina, że potwierdzono transmisję wirusa z człowieka na człowieka, ale potrzeba więcej informacji, aby w pełni ocenić zakres tego rodzaju transmisji. Źródło infekcji nie jest znane, w związku z czym może ono nadal być aktywne i prowadzić do kolejnych przypadków zakażeń.

Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin i krajów Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Więcej aktualności znajdziesz TUTAJ.

Niestawienie się na wizytę u lekarza – konsekwencje