Kiedy otwarcie galerii handlowych? Wiceminister odpowiada

kiedy otwarcie galerii handlowych

Olga Semeniuk, wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii poinformowała, że ministerstwo wkrótce zarekomenduje otwarcie galerii handlowych. Co do organizacji wesel – poprosiła o cierpliwość.

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w rozmowie w Radiu Zet została zapytana o termin końca lockdownu. – Narodowy Program Szczepień będzie w szerokim procesie, łańcuch europejskich dostaw szczepionek będzie jeszcze bardziej wydajny, kiedy będzie ustabilizowana liczba zachorowań w kraju – odpowiedziała. Na pytanie, kiedy otwarcie galerii handlowych, wskazała, iż wkrótce ze strony jej resortu pojawi się rekomendacja otwarcia. Zabrała także głos w sprawie wesel, mówiąc wprost, że trzeba będzie jeszcze chwilę na to poczekać.

Obecnie obowiązuje zakaz organizacji wesel. Wyjątek stanowią te celebracje, w których w warunkach domowych uczestniczy nie więcej niż pięć osób. To samo dotyczy innych imprez rodzinnych, takich jak chrzciny, komunie czy stypy. 

Olga Semeniuk odniosła się także do masowego otwierania biznesów przez przedsiębiorców, wbrew zakazom rządu. – W ubiegłym tygodniu opozycja mówiła, że będą masowe otwarcia. Spływają do mnie informacje po weekendzie dot. tego, że tych masowych otwarć jednak nie będzie – powiedziała. Jak dodała, policja „nie wlepia mandatów”, ale dba o to, żeby prawo było przestrzegane. – My, jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, jesteśmy adwokatem przedsiębiorców więc tam, gdzie się da, poszerzamy ich możliwości wsparcia – stwierdziła.

Według wiceszefowej resortu rozwoju, dialog rządu z przedsiębiorcami „ma się dobrze”. Jak poinformowała, zostało złożonych ponad 50 tys. wniosków na dotację 5 tys. złotych. Ale czy to wystarczy, by zniechęcić przedsiębiorców do łamania prawa?

Więcej artykułów związanych z polskim prawodawstwem znajdziesz TUTAJ.

Podatek cukrowy – dlaczego Coca-Cola jest taka droga?

UOKiK sprawdzi CD Projekt. Duże spadki na giełdzie