Kiedy będzie można zorganizować wesele? Rząd odpowiada

kiedy będzie można zorganizować wesele

Fotografowie, operatorzy wideo, salony fryzjerskie – na odwoływaniu i przekładaniu wesel „popłynęło” wiele branż. Branża ślubna może wrócić do życia już 1 czerwca.

We wtorek odbyła się wideokonferencja z udziałem ministerstwa i branży ślubnej. Dotyczyła wypracowania wytycznych, które w czasach trwającej pandemii koronawirusa obowiązywałyby na uroczystościach ślubnych i przyjęciach weselnych.

Wiele osób musiało zmienić swoje plany związane z zaślubinami. Według szacunków, w Warszawie około 60-70 proc. par zmieniło lub zrezygnowało z wyznaczonej daty ślubu. Jak jednak informuje wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, branża ślubna może zostać odmrożona 1 czerwca. Rząd dąży do jak najszybszego opracowania wytycznych dot. bezpieczeństwa organizacji wesel.

Przypomnijmy – ceremonie ślubne mogą się odbywać, ale przy ograniczonej liczbie osób. Wesela nie są zabronione, ale rząd przestrzega przed ich organizacją. – Nie rekomendujemy dużych spotkań tego typu co wesela czy imprezy towarzyskie – mówił pod koniec kwietnia minister zdrowia Łukasz Szumowski

Polska gospodarka jest stopniowo odmrażana i można przypuszczać, że w kolejnym etapie przywrócona do życia zostanie m.in. branża ślubna. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

„Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji” – oświadczyła wiceszefowa MR.

Więcej aktualności TUTAJ.

Twoja firma straciła na płynności w związku z epidemią? Czas na skuteczną windykację >>>

Hackerzy atakują. Uwaga na podejrzane e-maile od Orange i Play