Dowód osobisty na YouTube’ie. Nowa dyrektywa UE

dowód osobisty na youtube

Dowód osobisty na YouTube’ie? Tak, to bardzo możliwe. Unia Europejska przygotowuje dyrektywę, której celem będzie dokładniejsza weryfikacja użytkowników pod kątem pełnoletniości.

Powiedzieć, że weryfikacja pełnoletniości w sieci jest niewiarygodna, to nic nie powiedzieć. Młodzież mogła wskazywać niewłaściwą datę urodzenia i tym samym uzyskać dostęp do treści dla dorosłych. po czym uzyskać dostęp do treści dostępnych dla dorosłych. Teraz ma się to zmienić.

Dowód osobisty na YouTube’ie to pokłosie zapowiadanej rzetelnej weryfikacji, której uniknąć będzie wyjątkowo trudno. Niektórzy użytkownicy w określonych sytuacjach będą zmuszeni pokazać dowód osobisty, aby móc dalej oglądać film. Algorytmy serwisu, na podstawie historii wyszukiwania, ocenią, czy filmy „powyżej 18. roku życia” może oglądać osoba niepełnoletnia. Wówczas trzeba będzie okazać skan dokumentu tożsamości lub ważnej karty kredytowej.

Dowód osobisty na YouTube’ie i reszta zmian w serwisach społecznościowych wiążą się z unijną dyrektywą AVMSD, która ma wejść w życie w ciągu kilku miesięcy. Jednym z obowiązków przewidzianych w dokumencie jest weryfikacja wieku użytkowników. YouTube zapowiada, że zmiany wdroży zanim dyrektywa wejdzie w życie

Więcej aktualności TUTAJ.

Zwrot za odwołaną wycieczkę a koronawirus. Prezydent podpisał ustawę