Dni wolne w 2020 r.

dni wolne 2020

Zależnie od stażu pracy, pracownikom na etacie przysługuje w roku 20 lub 26 dni wolnego. Warto jednak sprytnie zaplanować sobie wolne, by mieć jeszcze więcej odpoczynku. Należy w tym celu wcześniej sprawdzić, jakie dni będą ustawowo wolne od pracy.

By przedłużyć sobie urlop noworoczny, wystarczy wziąć wolne 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek). Niewątpliwie pomoże to odpocząć po Sylwestrze – wówczas urlop potrwa aż sześć dni. Poniedziałek po weekendzie to bowiem Święto Trzech Króli.

W przyszłym roku Wielkanoc wypada 12 i 13 kwietnia. W maju z kolei dni wolne nie układają się zbyt korzystnie. 1 maja (Święto Pracy) będzie w piątek, zaś 3 maja (rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja) w niedzielę. Boże Ciało w 2020 r. będzie mieć miejsce w czwartek, 11 czerwca. Wystarczy więc wziąć wolne w piątek, 12 czerwca, by móc cieszyć się czterema dniami wolnego.

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowstąpienie NMP, a to sobota. Pamiętajmy jednak, że zgodnie z prawem święto przypadające w sobotę możemy odebrać od pracodawcy dodatkowy dzień wolny.

1 listopada w przyszłym roku wypadnie w niedzielę, a więc dzień wolny nam ucieknie. Ale, co pocieszające, Święto Niepodległości przypada w środę, dzięki czemu biorąc dwa dni wolnego, czeka nas pięciodniowy urlop.

W 2020 r. Boże Narodzenie przypada w piątek i sobotę. Tu ponownie możemy zgodnie z polskim prawem za drugi dzień świąt, który przypada w sobotę, odebrać dodatkowy dzień wolnego, np. w poniedziałek, 28 grudnia.

Więcej przydatnych informacji znajdziecie TUTAJ.

Windykacja – na czym polega etap sądowo-egzekucyjny?