UOKiK sprawdzi CD Projekt. Duże spadki na giełdzie

cd projekt na giełdzie

Notowania giełdowe spółki CD Projekt spadają, a frustracja graczy rośnie. Producentem gry „Cyberpunk 2077” zajmie się UOKiK. Mogą posypać się kary.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, jak CD Projekt pracuje nad reklamacjami i skargami ze strony konsumentów, a także jak wygląda kwestia nanoszenia poprawek do gry „Cyberpunk 2077”. Gra, która już na wiele miesięcy przed premierą elektryzowała cały świat, w dniu premiery miała wiele błędów. A to poskutkowało tysiącami skarg i reklamacji oraz znacznymi spadkami na giełdzie.

– Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych – powiedziała „DGP” rzecznik prasowy UOKiK Małgorzata Cieloch, cytowana na portalu gazety Forsal.pl. – Sprawdzimy, jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta – wskazała.

Jakie będą dalsze kroki UOKiK? Wiele zależy od wyjaśnień producenta, wydaje się jednak, że na CD Projekt mogą zostać nałożone kary. W styczniu i lutym spółka przewiduje łatki do gry „Cyberpunk 2077”, które mają wyeliminować większość błędów. Pytanie, czy tę obietnicę uda się ziścić. CD Projekt wcześniej zapowiadał, że planuje serię aktualizacji gry „Cyberpunk 2077”, zaś w styczniu i lutym przewiduje łatki. To wszystko ma wyeliminować większość najbardziej znaczących problemów.

Kurs akcji CD Projektu na giełdzie w Warszawie ciągle spada. Inwestorzy mają wątpliwości, które potęguje spory szum informacyjny wokół spółki. W minionym tygodniu wartość akcji producenta gry „Cyberpunk 2077” spadła o prawie 13 proc., co oznacza, że kurs jednej akcji to już mniej niż 240 PLN. Wartość CD Projektu można szacować obecnie na około 24,1 mld zł, choć miesiąc temu było to bagatela 47 mld zł.

Więcej aktualności znajdziesz TUTAJ.

Nagroda za zaszczepienie się? Pracodawcy w kropce

Windykacja terenowa – podstawowy element skutecznej windykacji