Brak Coca-Coli w McDonald’s. Kolejne żniwo podatku cukrowego

brak coca-coli w mcdonalds

Brak Coca-Coli w McDonald’s – Cola zniknęła z zestawów promocyjnych popularnej restauracji. To efekt wprowadzenia podatku cukrowego.

Bywalcy restauracji McDonald’s mogli w ostatnich dniach zauważyć, iż do zestawów OkazYEAH można zamówić wyłącznie wodę. Patrycja Pazio, Corporate Relations Specialist w McDonald’s, potwierdziła serwisowi WP Finanse, że powodem wycofania popularnych słodkich napojów jest podatek cukrowy. Choć sytuację próbowała przypudrować PR-owym stwierdzeniem o dążeniu restauracji do wydawania bardziej zbilansowanych posiłków, powód braku Coca-Coli w McDonald’s jest oczywisty.

Sieciówka pracuje nad wprowadzeniem napojów gazowanych w zestawie promocyjnym tak, aby cena była przystępna dla klienta. Ze względu na wprowadzenie podatku cukrowego, napoje słodzone znacznie podrożały.

Brak Coca-Coli w McDonald’s można zauważyć w ostatnich dniach, a podatek cukrowy obowiązuje od 1 stycznia. Jego wysokość jest zależna od zawartości cukru lub innych substancji słodzących w produkcie (dokładne zasady wyliczenia opisywaliśmy TUTAJ). Rząd zastrzega, że celem podatku nie jest ratowanie finansów państwa, tylko skłonienie Polaków do zdrowszej diety.

Kiedy otwarcie galerii handlowych? Wiceminister odpowiada

Więcej aktualności >>>

Kancelaria prawna Warszawa