Loteria Narodowego Programu Szczepień. Milion zł dla zwycięzcy

loteria narodowego programu szczepień

Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, rząd planuje przeprowadzenie Loterii Narodowego Programu Szczepień. Będzie w niej można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. samochody hybrydowe.

Loteria Narodowego Programu Szczepień ma być realizowana od 1 lipca przez Totalizator Sportowy. Wziąć w niej udział będzie mógł każdy zaszczepiony. Co 2000. osoba otrzyma nagrodę gwarantowaną w wysokości 500 zł. Oprócz tego każdy otrzyma szansę na o wiele większe nagrody – co tydzień dwie osoby zgarną po 50 tys. zł. Przewidziano również nagrody rzeczowe, takie jak hulajnogi elektryczne czy vouchery na paliwo. Raz w miesiącu przyznane zostaną dwie nagrody po 100 tys. zł, a w finale dwa razy po 1 mln zł. Te działania mają rząd kosztować ok. 140 mln zł. – Za dwa tygodnie pokażemy dokładnie, jak ten program będzie wyglądał – dodał szef KPRM.

Celem Loterii Narodowego Programu Szczepień jest zachęcenie do zapisów na szczepienia zwłaszcza w tych grupach, które są najbardziej narażone na trudny przebieg COVID-19, czyli u osób powyżej 60 lat. Jednocześnie w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od dawna odnotowano mniej szczepień przeciw COVID-19 niż tydzień wcześniej. Rząd nie chce dopuścić do sytuacji, w której wiele szczepionek pozostanie bez chętnych.

Dotychczas w naszym kraju wykonano 18,09 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i Astra Zeneka lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 5,69 mln osób, czyli 14,9 proc. uprawnionych.

Kodeks drogowy 2021. Od 1 czerwca ważne zmiany >>>

Prawo nieruchomości Warszawa >>>