Wkrótce znikną papierowe paragony. Czas na e-paragon

e-paragon

Papierowe paragony powoli odchodzą do lamusa. Czas na e-paragon. Niebawem wejdą przepisy, które umożliwią wysyłkę paragonu na maila bądź poprzez SMS.

Jak można przeczytać w Dzienniku Gazeta Prawna, wkrótce wejdą w życie przepisy, które umożliwią przesyłanie e-paragonów drogą elektroniczną. Jednocześnie zniesiony zostaje obowiązek drukowania paragonów i fizycznego przekazywania go klientowi.

E-paragon to kolejny krok w stronę cyfryzacji społeczeństwa. Ministerstwo docelowo chce jak najbardziej ograniczyć wykorzystywanie papieru w obiegu dokumentów finansowych. Ponadto przypomnijmy, że od stycznia 2023 r. wszyscy przedsiębiorcy będą musieli przestawić się na kasy online lub wirtualne kasy fiskalne.

Po zmianie dot. paragonów, będziemy mogli otrzymać potwierdzenie transakcji w formie elektronicznej – na maila lub SMS-em. Docelowo e-paragon ma być także dostępny w aplikacjach bankowych.

E-paragony to bardzo duże ułatwienie dla klientów. Zapewnią gwarancję autentyczności i weryfikacji, także w przypadkach, kiedy np. kasjer mógł się pomylić i nabić niewłaściwe produkty. A to ułatwi również proces reklamacyjny. E-paragon skróci także czas transakcji i zmniejszy koszty operacyjne. Jednocześnie mają pomóc organom ścigania w redukcji szarej strefy. Warto także pamiętać o ochronie środowiska. Na tradycyjne paragony w Polsce poświęca się rocznie około 600 ton papieru.

Wypalenie zawodowe a L4. Już od przyszłego roku

Prawo nieruchomości Warszawa